Skip to content Skip to footer

Siber güvenlik hizmeti almanın 4 önemli avantajı

Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeler hayatı kolaylaştırıyor. İş zekâsından ERP’ye, CRM’den e-işlere kadar birçok yenilik iş dünyasında başarı getiriyor. Her sektörde her nitelikte çalışan birbirleriyle elektronik ortamda sürekli bir bağlantı halinde. Teknolojideki gelişmeleri kötü amaçlı kullanan kişilerin ve endişe verici vakaların arttığı görülüyor; fakat çoğu şirket siber güvenlik konusunda güçlü önlemler almıyor. Oysa dijital dünyada güvenliği sağlamak için siber güvenlik çözümleri için yatırım yapmak gibi hamleler büyük avantajlar sağlıyor.

Siber güvenlik nedir, nasıl sağlanır konusu günden güne önemini artırıyor. İnternet kullanımındaki artışla doğru orantılı olarak Türkiye siber güvenlik şirketleri önem kazanıyor. Öyle ki siber güvenlik alanında pek çok yeni meslek kolunun türediği görülüyor. Şirketler siber güvenlik hizmeti sayesinde dijital dünyada güvenle varlığını sürdürebiliyor.

Cihazların ömrü uzuyor

Bilgisayar ve bağlı birimleri olmadan iş süreçlerinin yönetilmesi söz konusu olamıyor. İnsan zekasının ve üstün teknolojinin esiri olan bilgisayarlar ofisin vazgeçilmezi. Siber saldırılar internet kullanımı ve performansı olumsuz etkilemenin yanı sıra işletim sistemini çökertebiliyor. Veri diskinin zorlanmasıyla bilgisayar zarar görebiliyor. Bu noktada devreye siber güvenlik yazılımları giriyor. Bilgisayarı çökerten yazılımlar antivirüs yazılımları sayesinde engellenebiliyor.

Personel farkındalığı artıyor

Şirketlerin karşılaştığı siber saldırılar her zaman dış kaynaklar nedeniyle gerçekleşmeyebiliyor. Personelin ağa bağlandığı cihazı ve sistemleri bilinçsiz kullanımı veya kötü niyetli kullanımı ciddi maddi kayıplara da yol açabilecek siber saldırılarla sonuçlanıyor. Siber güvenlik çözümleri sayesinde çalışanların farkındalığı artırıldığı gibi cihazların güvenliği sağlanabiliyor. Bu noktada yazılımın erişim yetkisi için özelleştirme gibi gelişmiş seçeneklere sahip olması önem taşıyor.

Web sitelerinin performansı ve güvenliği artıyor

Cloudflare veya Incapsula gibi performansı artıran sistemler web sitesindeki içerikleri değiştirebilecek veya web sitesini devre dışı bırakabilecek hacker’lara engel olabiliyor. Web sitelerini çökerten dağıtık hizmet aksatma (DDoS) saldırılarına karşı korunmak bu sistemlerle mümkün olabiliyor.

Kimlik hırsızlığına karşı önlem alınıyor

Kendini şirketin kıdemli çalışanlarından biri olarak göstermek hacker’lar için zor olmuyor. Bunu gösteren pek çok siber saldırı örneği bulunuyor. Kimlik hırsızlığına karşı koruma hizmetleri müşteri verilerinin çalınması ihtimaline karşı acil müdahale planları sunuyor. Böylece bu tür saldırı yöntemlerinin önüne geçilebiliyor. Şirket verilerine uzaktan erişim gerektiğinde online banka girişlerinde olduğu gibi çift kimlikli doğrulama sistemi kullanılması gerekiyor. Kurumlara yönelik gelişmiş özellikler sunan çözümler sayesinde veri koruması için tek dokunuşla mobil tabanlı kimlik koruma sağlanabiliyor.

Dijital dönüşüm danışmanlığı ekibimizin hazırladığı anketi doldurun, işletmenizin dijital dönüşümün neresinde olduğunu görün!

Anketi doldurmak için tıkla!